Sosyal Ağlar
Thomas Logo

YorumlarThomas'ın size, kişiye veya kuruma katkıları ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki form aracılığıyla web sitemizde yayınlayabiliriz.

Yorum Yaz

Adı Soyadı
Firma Ad
Pozisyon
Yorum

Envanter Yorumları

Toplam 248 Yorum

Eğitim Yorumları

Toplam 464 YorumLinkas Elektronik
Hülya Sezer / İdari Birim Yönetici Asistanı
Başta işe alım sürecimiz olmak üzere, personel yönetimimize profesyonel bir bakış açısı katmaktır. Bunun yanı sıra Thomas’ın işletmeye ve kişisel gelişime olan katkılarının diğer firmalarca takdirle karşılanması; bizlerde bu profesyonel bakışın Thomas ile kazanılabileceği düşüncesini uyandırmıştır.


Saide Tekstil
İlker Cem Tütüncü / CFO
Günümüzde şirketlerin başarıya ulaşmasında önem arzeden kaynaklardan biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Bu kaynağı etkin ve verimli kullanmanın yolu, görevlerle ya da pozisyonlarla doğru kişileri eşleştirmekten geçiyor. Bunun için görevin nasıl bir çalışan profili gerektirdiğini anlamak ve buna göre de adaylar arasından seçim yapmak gerekiyor. Bu iki adımı da Thomas sistemi ile doğru bir şekilde yapmak kolaylaşıyor. Kişilik özellikleri gibi karışık bir yapıyı, bu sistem sayesinde hem çok hızlı bir şekilde hem de oldukça makul bir maliyetle grafiklere dökmek ve anlamak mümkün olabiliyor. Böylece daha doğru eleman seçimi yapılabiliyor. Bunun dışında mevcut personelin kişilik özelliklerini bu araçla tespit edip, çalışanlar arasındaki iletişimin verimliliği ve etkinliği de arttırılabilir. Çalışanlar arasındaki iletişimden doğabilecek problemler ve yanlış anlaşılmalar engellenebilir. Üst düzey yöneticilik yaptığım tüm firmalarda, Thomas sisteminin bir araç olarak kullanılması için öncülük yaptım, çaba sarfettim. Sistemin içinde bulunan “Görev Analizi” ve “Personel Profil Analizi” araçlarını kendim de etkin bir şekilde kullandım, beraber çalıştığım ekipler de kullandılar. Sistemle tanışmamın üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçti. Tüm bu süre zarfındaki tecrübem, bu sistemin insan kaynakları yönetimi açısından vazgeçilmez bir araç olduğu yönündedir. Ülkemiz dışında oluşturulan bu sistemi Türk şirketlerinin de hizmetine sunan Thomas Türkiye’ye teşekkür ediyorum ve kurucusu Sayın Atila Koryürek’i saygıyla anıyorum.


Escada
Ela Tezel / İnsan Kaynakları Sorumlusu
Müşteri profilini ama aslında en önemlisi kendimizi tanımamıza yardımcı olan Satış Motivasyonu eğitimini veren çok sevgili Ceki Bey'e keyifli ve içten sunumu için teşekkür ederim. Çok verimli ve geri dönüşün de oldukça fazla olacağını düşünüyorum, tekrar teşekkürler...


Likit Kimya
Gül Üstündağ / İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü
İnsan kaynaklarının yetenek yönetimi olarak algılanmasına fayda sağladığına ve doğruluğuna inandığımız için Thomas testlerini uyguluyoruz. Sağladığı sonuçlar çok destekleyici ve karar mekanizmalarımıza hız kazandırıyor


Delphi
Buket Güldemet / İnsan Kaynakları Uzmanı
Thomas Turkiye’yi seçme nedenimiz, birçok firmadan aldıgımız iyi yorumlar ve profesyonel bakış açısıdır. Keza envanterin çok zaman almamasıyla beraber doğruluk payının %85 olması da tercih etme sebebplerimizin arasındadır.


Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği
Feyza Güngeviş / Genel Koordinatör
Thomas kişilik envanteri sadece bir kişilik envanteri değil kişinin kendisinde ki farkındalığı yaratacak ve eğer geliştirmesi gerektiği noktalar üzerinde çalışır ise kişiyi etkin başarıya götürecek bir yapıya sahiptir. Tüm bunları net olarak anlamamıza ve kişisel gelişimimize verdiği çok değerli katkı için Thomas'ın harika yönetim ekibi nezdinde Ceki Bey'e çok çok teşekkür ederiz. Bir eğitmenin işine olan sevgi ve saygısını bize yaşatmıştır.


Aktif Neser Elektronik
Neslihan Yasav / Genel Müdür
Sadece satış ile ilgili bilgi vermekle kalmayıp aynı zamanda kendimizi, çalışma arkadaşlarımızı ve müşterilerimizi daha yakından tanımamızı sağlayan Satış Motivasyonu eğitimini, bu kadar akıcı, ilgi çekici ve akılda kalıcı bir şekilde bizlere sunan Sevgili Ceki Bey'e ve tüm Thomas ekibine teşekkürler. Bizlere yepyeni bir bakış açısı getirdiniz.


SDS Satış Destek Sistemleri Pazarlama
Mebruke Sarıibrahim / İnsan Kaynakları Direktörü
Thomas Turkiye ile ve Ceki Bey ile yeniden birlikte olmak harikaydı. Özellikle ekipten gelen yorumları paylaşmak istiyorum: "Tecrübelerinizi ve bilgilerinizi bizlerle paylaşıp; iş hayatımıza kattığını değerli bilgiler için teşekkür ederiz"-Yasemin Aslan "Tekrar veya daha sonraki sunumları görmek isterim"-Kural Gençer "Tekrar yapılmasını arzularım"-Barış Bulutcan "Süperdi. Tekrar yapılmasını arzularım-İsimsiz Tekrar Thomas Türkiye ekibine teşekkürler....


Güney Yapı İzolasyon
Rana Can / İnsan Kaynakları Uzmanı
Thomas Kişilik Envanteri, Güney Yapı İzolasyon olarak özellikle seçme yerleştirme sürecinde önemli kriterlerimizden biri oldu. Envanterin yalın ve herkesin anlayabileceği bir dilde oluşturulmuş olması çok rahat yorumlanmasını sağlıyor. Adaylar ile ilgili karar aşamasında oldukça destekleyici bir kaynak. Bize her zaman destek olan Thomas Türkiye ekibine çok teşekkür ederim.


May Sağlık Grubu
Sedat Erdoğan / İnsan Kaynakları Müdürü
Thomas Türkiye kişilik testleri, doğru adayı seçmemizde bizlere hızlı ve güvenilir tahliller sunmaktadır. Ayrıca, işe alımın ötesinde testlerin mevcut personelin değerlendirmesinde, yöneticilerin geliştirilmesinde, kariyer planlamasında v,b pek çok insan kaynakları yönetim faaliyetlerinde bizlere katkı vereceği görülmektedir.


Omya Madencilik
Esra Eray / Head of Human Resources
"Hem işe alacağımız çalışma arkadaşlarını seçerken hem de mevcut çalışanlarımızın daha iyi bir uyumla çalışmasına destek olabilmek adına, kişilik özelliklerini,tarzlarını ve güçlü&gelişmesi gereken yönleri üzerinde objektif veri sahibi olmak insanın kilit faktör olduğu iş dünyasında bizim için kritik önem taşıyor. Thomas'ın pratik ama etkin ölçüm araçları ve detaylı raporları ihtiyaçlarımızı karşılamada bize oldukça yardımcı."


BP
Ayhan KÖKSAL / Otogaz Satış Müdürü
Thomas ile ilk tanışmamız filolar için hazırlamış olduğumuz bir müşteri teklif paketinde sürücü tercihlerinde müşterilerimize destek olabilmek için sürücülere özel bir analiz hazırlanması ile olmuştu. Bu süreçte, kişilik analizlerinin ne kadar doğru ve gerçekçi olduğu beni çok şaşırtmıştı. Çünkü, doğruyu söylemek gerekirse, geçmişte bu analizlerin çok da anlamlı olmadığına inanıyordum. Sonrasında Thomas'ı ekiplerimin kendilerine dair farkındalıklarının artmasına yardımcı olmak için sürekli kullanmaya başladım. Her seferinde hem kendi sonuçlarım açısından, hem de ekiplerimdeki sonuçlardan oldukça fazla fayda sağladım. Thomas'a teşekkürler...


Netlog Lojistik Grubu
Lalehan Çalışkan / İnsan Kaynakları Grup Müdürü
İşe Alım sürecinin sistemleşmesi aşamasında mesleki deneyimlerin ve alınan eğitimlerin katkılarının dışında Thomas Davranış Envanteri ile daha objektif bir bakış açısına sahip olacağımızı biliyoruz.THOMAS ı tanırken verdiği eğitimin ciddiyetini taşıyan ama aynı zamanda eğitimi çok güzel bir güne çevirebilen sevgili Ceki ye teşekkür ediyoruz.


TurzimPark
Burcu Tekbaş / Satış & Pazarlama Müdürü
Thomas Türkiye tesadüf eseri karşımıza çıktı ama bir o kadar da kararlı bir şekilde gündemimizdeki yerini aldı.Ofisimizde gerçekleşen eğitim tüm ekibimiz adına oldukça keyifli ve olumlu geçti. Şahsi fikrim, aldığımız eğitim bir keşif yolu idi, uygulama ve hayata uyarlama becerisi elbette bireylerin algı ve merakları ile şekillenecektir.Thomas Türkiye'ye göstermiş olduğu yakın ilgi ve samimiyeti için teşekkür ederim.


Professional Life Institute
Figen Zekier / Genel Müdür
Danışmanlık projelerimizde insan kaynaklarının etkin yönetimini sağlamak üzere kullandığımız kişilik analizleri kesinlikle toplam performansı yükseltiyor. Thomas Türkiye ekibinin, analizlerin ötesinde verdiği destek ve hizmeti ayrıca kutluyorum.


SDS
Mebruke Sarıibrahim / İnsan Kaynakları Direktörü
29.04.2012 tarihinde Ankara Crowne Plaza'da gerçekleştirdiğimiz "Güçlü İletişim" eğitimi için ekibinize ve size teşekkür etmek istiyorum. Özellikle Ceki Bey'in grupla iletişimi harikaydı. İstisnasız eğitime katılan her arkadaşım mutlu bir şekilde ofisine dönerken beklediğim farkındalığı yakaladığımızdan da eminim. Umarım uzun soluklu projelere imza atarız.


Best A.Ş
Necati Kerem BARBOROS / İK Uzmanı
Bu testin faydalı olduğuna kesinlikle inanıyorum. Bizde işe alımlarda kullanıyoruz. İşe alındıktan sonra kendi testime baktığımda "beni bu kadar güzel nasıl tanımlamış" diye düşündüm.. Diğer güzel yanıysa insanların eksik yönlerini de söylemesi ve düzeltme imkanı sağlaması...


Securitas Türkiye
Deniz Durusu / İK Uzmanı
Thomas Kişilik Envateri, Securitas Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, yetkinlik bazlı yapılandırdığımız insan kaynakları süreçlerimizden en yoğun sürecimiz olan, seçme yerleştirme sürecinde uyguladığımız önemli bir uygulama. Kişilik envateri seçimimizi yaparken bizim için üç konu çok önemliydi; Seçilecek envanterin, 1- Hızlı 2- Güvenilir ve 3- Objektif sonuca ulaştırabilmesi. Thomas ile 8 dk. gibi bir sürede, güvenilir ve objektif sonuçlara ulaştık/ulaşmaya devam ediyoruz. Özellikle objektif olma konusunda aday profili ile pozisyondan beklenen yetkinlikleri, değerlendiricinin subjektif görüşlerine bırakmadan değerlendirmesi bizim için tercih sebebiydi. Bunlarla birlikte Thomas çalışanlarının hep yanımızda olacağını bilmek, tedarikçi ilişkileri anlamında önemli bir etken.


HP
Şebnem Arıcan / MEMA İşe Alım Yöneticisi
Thomas ile bu sene yeni mezun işe alım sürecimizde beraber çaliştık.Işe aldigimiz arkadaşlar şirketimizde 5 aylarini tamamladılar. Performans göstergelerine bakarak doğru kişileri işe aldigimizi rahatlikla söyleyebiliyoruz, dolayısıyla Thomas ile gerçekleşitrdiğimiz işbirliğinin sonuçlarının olumlu olduğunu gözlemleme şansımız oldu. Türkiye’de elde ettiğimiz olumlu sonuçlardan sonra Thomas testi yeni mezun alım sürecimizde bölgemizdeki diğer ülkelerde de uyguladik. Testin kisa olusu, pekçok farkli dil seçeneğinin bulunmasi ve online olarak uygulanabilmesi Thomas ile çalisma kararimizi destekledi.


HP Türkiye
Şebnem Arıcan / İşe Alım Yöneticisi
Thomas ile bu sene yeni mezun işe alım sürecimizde beraber çaliştık. Işe aldigimiz arkadaşlar şirketimizde 5 aylarini tamamladılar. Performans göstergelerine bakarak doğru kişileri işe aldigimizi rahatlikla söyleyebiliyoruz, dolayısıyla Thomas ile gerçekleşitrdiğimiz işbirliğinin sonuçlarının olumlu olduğunu gözlemleme şansımız oldu. Türkiye’de elde ettiğimiz olumlu sonuçlardan sonra Thomas testi yeni mezun alım sürecimizde bölgemizdeki diğer ülkelerde de uyguladik. Testin kisa olusu, pekçok farkli dil seçeneğinin bulunmasi ve online olarak uygulanabilmesi Thomas ile çalisma kararimizi destekledi.