Sosyal Ağlar
Thomas Logo

YorumlarThomas'ın size, kişiye veya kuruma katkıları ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki form aracılığıyla web sitemizde yayınlayabiliriz.

Yorum Yaz

Adı Soyadı
Firma Ad
Pozisyon
Yorum

Envanter Yorumları

Toplam 255 Yorum

Eğitim Yorumları

Toplam 472 YorumHuman Network
Ayça Güneş / İnsan Kaynakları Direktörü
Thomas sunduğu farklı analiz sonuçlarıyla aday değerlendirme süreclerinde bizi desteklemiştir. Thomas Türkiye ekibi de hızlı ve anlaşılır hizmetiyle bizi memnun etmiştir. Teşekkürler.


Ece Banyo
Mehmet Tuna Bolat / İnsan Kaynakları Görevlisi
Thomas Türkiye alanında uzman bir firma. Güler yüzlü ve cana yakın bir ekip. Eğitimlerde bize kattıkları ise tartışılmaz. Aldığımız “Liderlik Eğitimi” çok verimli geçti. Tüm eğitimlerde öncelikli tercihimiz.


Ekom Elektronik
Zafer Şahin / Genel Koordinatör
Güzel ve güneşli bir Cumartesi günü EKOM ailesi olarak Thomas Türkiye ile organize ettiğimiz "Kişilik Envanteri / Satış / Zaman Yönetimi" başlıklarından oluşan kapsamlı bir eğitim süreci geçirdik. Bilgilendirici olduğu kadar oldukça interaktif ve eğlenceli bu eğitim için Thomas Türkiye'den Ceki Bey'e çok teşekkür ediyoruz ...


Kareli Defter Eğitim Danışmanlık
Sultan Erkoç / Genel Müdür
Şirketimin Thomas Türkiye ile yaklaşık 8 yıldır süren birlikteliğine Ben 21.04.2013 tarihinde Sayın Ceki Beyden aldığım verimli eğitimle dahil oldum. Thomas Türkiye'nin Kişilik Envanteri, Görev Analizi, Eğitim İhtiyaç Raporunun Kişisel ve Kurumsal Gelişim hedeflerini doğru koymak ve yönetmek için çok yararlı olacağınıaldığım eğitim ile gördüm. Ceki Bey başta olmak üzere,Thomas Türkiye Ekibine teşekkür ederim.


Kayra Tekstil
Fuat Eken / İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi Müdürü
Thomas’ı tercih etmemin sebepleri; kişiyi değerlendirmek üzere yapılan açık uçlu / objektif olmayan değerlendirmeler yerine, istatistiksel verilere dayalı bir değerlendirme olmasıdır. Ayrıca kişinin ilk değerlendirmesini yapan İK departmanının da elini güçlendirdiğini, kişi hakkındaki karşıt fikirlere karşı İK’nın ve üst yönetimin sağlam duruş sergilemesini sağladığını düşünüyorum. Bununla birlikte, değerlendirme yapılan kişilerin haksızlığa uğradıklarını, değerlendirme yapanların da haksızlık etmediklerini düşünmeleri yönünde motivasyon aracı olduğunu düşünüyorum.


Kayra
Fuat Eken / İnsan Kaynakları ve Personel Yönetimi Müdürü
Thomas’ı tarcih etmemin sebepleri; Kişiyi değerlendirmek üzere yapılan açık uçlu / objektif olmayan değerlendirmeler yerine, istatistiksel verilere dayalı bir değerlendirme olması, Ayrıca kişinin ilk değerlendirmesini yapan İK departmanının da elini güçlendirdiğini, kişi hakkındaki karşıt fikirlere karşı İK’nın ve üst yönetimin sağlam duruş sergilemesini sağladığını düşünüyorum. Bununla birlikte değerlendirme yapılan kişilerin haksızlığa uğradıklarını, değerlendirme yapanların da haksızlık etmediklerini düşünmeleri yönünde motivasyon aracı olduğunu düşünüyorum.


Emerson Network Power Güç sistemleri Ltd.Şti.
Yusuf Murat Dumlu / Genel Müdür
15.04.2013 tarihinde aldığımız ve Thomas Yönetim Sistemleri hakkındaki eğitim bizlere çok faydalı olmuştur. İşe alımlarda kullanabileceğimiz bir araç olduğu gibi aynı zamanda firmamızda hali hazırda çalışanlar için kullanılabileceğini ve ayrıca ilave olarak müşterilerimizin satınalma profilini tanımak anlamında kullanılabilir olduğunu gördük. Katkı ve destekleri için Ceki Bey'e de teşekkür eder, başarılı çalışmalarınızın devamını temenni ederiz.


Starpet
Gülyan Kabaş / İnsan Kaynakları Müdürü
Yaptığımız inceleme ve karşılaştırma sonuçları, uygulama örnekleri üzerinden deneyimimiz bizi Thomas’a yönlendirdi. Profesyonel bir bakış, ihtiyaçlarımıza uygun raporlar, güçlü referanslar sonucu kararımızı vererek, Thomas’ı çözüm ortağımız olarak belirledik.


Etapak Ambalaj
Şebnem Ünveren / İnsan Kaynakları Müdürü
Thomas Türkiye ile olan işbirliğimiz, Satış ve Pazarlama ekibimiz için organize ettiğimiz “Satış Motivasyonu Eğitimi” ile başladı. Thomas eğitim modüllerinin kişilik envanteri ile entegre olması, bu eğitimi tercih etmemizdeki en önemli kriterdi. Envanter raporlarının güvenilirliği, sevgili Ceki Benalkabes’in keyifli sunumu ve eğitim etkinliğinin kısa sürede iş sonuçlarımıza yansıması, Thomas Türkiye ile olan işbirliğimizin artarak devam edeceğinin göstergesi oldu. Bundan sonraki süreçte Thomas kişilik envanteri uygulamasını, hem mevcut ekibimizin gelişim alanlarının belirlenmesinde, hem de işe alım prosesimizin daha etkin yürütülmesinde kullanacağız. Tüm ekibe teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.


Tekno Grup
Aytek Öçalan / İnsan Kaynakları Müdürü
Thomas Türkiye , Eğitimleri katılımcılara göre dizayn etmek üzere eğitim öncesinde yapılan kişilik envanterleri ile zaten farkını açıkça ortaya koymaktadır. Klişeleşmiş eğitimlerden uzak, kapsamlı, detaylı ama sıkılmadan ve hatta keyifle alınabilecek kaliteli eğitimler sunmaktadır. Eğitim öncesi ve eğitim sonrası hem danışmanların hem de eğitmenlerin göstermiş olduğu ilgi ve yaklaşımları nedeniyle her zaman tercih ettiğim ve edeceğim bir eğitim kurumu olarak yerini koruyacağını düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.


Tekno Grup
Aytek Öçalan / İnsan Kaynakları Direktörü
Thomas Türkiye, Eğitimleri katılımcılara göre dizayn etmek üzere eğitim öncesinde yapılan kişilik envanterleri ile zaten farkını açıkça ortaya koymaktadır. Klişeleşmiş eğitimlerden uzak, kapsamlı, detaylı ama sıkılmadan ve hatta keyifle alınabilecek kaliteli eğitimler sunmaktadır. Eğitim öncesi ve eğitim sonrası hem danışmanların hem de eğitmenlerin göstermiş olduğu ilgi ve yaklaşımları nedeniyle her zaman tercih ettiğim ve edeceğim bir eğitim kurumu olarak yerini koruyacağını düşünüyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.


Petrol Ofisi
Burak Arslangörür / İnsan Kaynakları Uzmanı
Uygulamanın kısa ve online olarak uygulanabiliyor olması, rapor çeşitliği, görev analizlerinin yapılarak beklenen profilin daha iyi analiz edilebilmesi diyebiliriz. Bir de bilinirlik ve güvenirlik açısından Thomas’ı seçtik diyebiliriz.


Sinerji Grup
Şengül Atalay / .
şirket personelimize uygulatmış olduğumuz kişilik envanter testleri ve kuruma özel almış olduğumuz zaman yönetimi ve güçlü iletişm başlıklı eğitimleri sayesinde bizlere kendimizi ve çalışma arkadaşlarımızı tanımamızı sağlayarak daha sağlıklı daha verimli bir çalışma ortamı hazırlamamıza vesile olan ve bir çok şey katan ceki bey ve thomas türkiyeye teşekkür ederiz.


MedNautilus
Doğan Arsın / İnsan Kaynakları Müdürü
Thomas’ı tercih etmemizin nedeni, kendi alanında lider konumda bulunması ve piyasada oluşan güvenilirliğidir.


Sinpaş
İpek Evci / İnsan Kaynakları Yönetmeni
Thomas uygulamasını tercih etme sebebimiz, öncelikli olarak, uygulama zamanının kısalığı ve akabinde envanter sonuçlarını detaylı bir şekilde alabilmemiz. Envanterin sonuçları, kişi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilmemiz için yeterli, beklentilerimizi sağlayan açıklamalar mevcut. Değerlendirme sonucunu dilersek sadece grafik ile, daha detaylı bir değerlendirme istersek detaylı bir rapor ile alabiliyoruz.


Linkas Elektronik
Hülya Sezer / İdari Birim Yönetici Asistanı
Başta işe alım sürecimiz olmak üzere, personel yönetimimize profesyonel bir bakış açısı katmaktır. Bunun yanı sıra Thomas’ın işletmeye ve kişisel gelişime olan katkılarının diğer firmalarca takdirle karşılanması; bizlerde bu profesyonel bakışın Thomas ile kazanılabileceği düşüncesini uyandırmıştır.


Saide Tekstil
İlker Cem Tütüncü / CFO
Günümüzde şirketlerin başarıya ulaşmasında önem arzeden kaynaklardan biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Bu kaynağı etkin ve verimli kullanmanın yolu, görevlerle ya da pozisyonlarla doğru kişileri eşleştirmekten geçiyor. Bunun için görevin nasıl bir çalışan profili gerektirdiğini anlamak ve buna göre de adaylar arasından seçim yapmak gerekiyor. Bu iki adımı da Thomas sistemi ile doğru bir şekilde yapmak kolaylaşıyor. Kişilik özellikleri gibi karışık bir yapıyı, bu sistem sayesinde hem çok hızlı bir şekilde hem de oldukça makul bir maliyetle grafiklere dökmek ve anlamak mümkün olabiliyor. Böylece daha doğru eleman seçimi yapılabiliyor. Bunun dışında mevcut personelin kişilik özelliklerini bu araçla tespit edip, çalışanlar arasındaki iletişimin verimliliği ve etkinliği de arttırılabilir. Çalışanlar arasındaki iletişimden doğabilecek problemler ve yanlış anlaşılmalar engellenebilir. Üst düzey yöneticilik yaptığım tüm firmalarda, Thomas sisteminin bir araç olarak kullanılması için öncülük yaptım, çaba sarfettim. Sistemin içinde bulunan “Görev Analizi” ve “Personel Profil Analizi” araçlarını kendim de etkin bir şekilde kullandım, beraber çalıştığım ekipler de kullandılar. Sistemle tanışmamın üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçti. Tüm bu süre zarfındaki tecrübem, bu sistemin insan kaynakları yönetimi açısından vazgeçilmez bir araç olduğu yönündedir. Ülkemiz dışında oluşturulan bu sistemi Türk şirketlerinin de hizmetine sunan Thomas Türkiye’ye teşekkür ediyorum ve kurucusu Sayın Atila Koryürek’i saygıyla anıyorum.


Escada
Ela Tezel / İnsan Kaynakları Sorumlusu
Müşteri profilini ama aslında en önemlisi kendimizi tanımamıza yardımcı olan Satış Motivasyonu eğitimini veren çok sevgili Ceki Bey'e keyifli ve içten sunumu için teşekkür ederim. Çok verimli ve geri dönüşün de oldukça fazla olacağını düşünüyorum, tekrar teşekkürler...


Likit Kimya
Gül Üstündağ / İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü
İnsan kaynaklarının yetenek yönetimi olarak algılanmasına fayda sağladığına ve doğruluğuna inandığımız için Thomas testlerini uyguluyoruz. Sağladığı sonuçlar çok destekleyici ve karar mekanizmalarımıza hız kazandırıyor


Delphi
Buket Güldemet / İnsan Kaynakları Uzmanı
Thomas Turkiye’yi seçme nedenimiz, birçok firmadan aldıgımız iyi yorumlar ve profesyonel bakış açısıdır. Keza envanterin çok zaman almamasıyla beraber doğruluk payının %85 olması da tercih etme sebebplerimizin arasındadır.