Sosyal Ağlar
Thomas Logo

Müşteri İlişkileri Eğitimi

 

Müşteri ilişkileri eğitiminin amacı, çalışanların müşterilerle daha bilinçli ve doğru iletişim kurmalarına katkıda bulunarak, iletişimdeki olası çatışmaları önlemek, dolayısıyla kurum içi verimi arttırmak.

Müşteri ilişkileri eğitimi sayesinde, öncelikle kendinizi davranışsal açıdan daha detaylı olarak tanıyacaksınız. İletişim tarzınızla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. İletişimdeki güçlü ve limitli yönlerinizin farkına varmış olacaksınız. Çalışanlarınız, farklı müşteri profilleriyle nasıl iletişim kurulması gerektiğini öğrenmiş olacak.

Müşterilerle yaşanan olası iletişim kaynaklı çatışmaların önüne geçebileceksiniz. Müşterilerle yaşanan iletişim eksikliğinden kaynaklı aksaklıkların, alınganlıkların ve kırgınlıkların önüne geçebilme şansınız olacak. Müşterilerinizle nasıl iletişim kurmanız gerektiğini daha kapsamlı göreceksiniz. Müşterilerle olan iletişiminizde yapmanız ve yapmamanız gerekenleri öğrenmiş olacaksınız.

Çalışanların, müşterinin iletişim tarzını öğrenmeleri, onları daha iyi tanımalarını, daha iyi anlamalarını ve aralarında daha güçlü iletişim kurmalarını sağlayacak. Çalışanlar, takım arkadaşlarıyla olan iletişiminde zamandan kazanarak daha kestirme yollardan sonuca ulaşabilecek. Çalışanların müşterilerle olan iletişimi daha anlaşılır ve net olabilecek. Bu sayede kurum içi verimliliği arttırmış olacaksınız.

Eğitimlere ait yorumları okuyabilir, fiyat ve içerik talebinde bulunabilirsiniz.


Soru & Cevap
Eğitimlerinizin farkı ne?
Eğitimlerimizin süresi az, içeriği çoktur. Bu sayede az zamanda kişileri daha etkin hale getirebilirsiniz. Pratik, interaktif ve uygulamalara dayanır. Teknik ve kitabi bilgilerle kişileri sıkmaz. Kişiler konsatrasyon kaybı yaşamadan eğitimi tamamlarlar. Bu sebeplerden eğitimden alacağız verim maksimum olur. Ayrıca eğitime katılan her kişi için Thomas Envanteri tarafımızdan alınır.
Eğitimleriniz için 5 saat kısa değil mi?
Bir eğitimin 5 saat sürmesi, o eğitimin kısa ve az bilgi içerdiğini göstermez. Çevrenizde mutlaka 1 gün, 2 gün ya da günler süren eğitimler ve bunları veren firmalar vardır. Bu, o eğitimlerin çok başarılı ve uzun olduğundan dolayı faydalı olduğunu da göstermez. Thomas 20 senedir, 500 den fazla kuruma bu eğitimleri yine aynı zaman diliminde vermiştir. Sonuç olarak biz Thomas Türkiye olarak insanların minimum zamanını alarak, maksimumu vermeyi hedefledik. Bu hedef doğrultusunda verdiğimiz 5 saatlik eğitimler sonucunda %95 in üzerinde bir müşteri memnuniyeti oranına sahibiz. Bu zamanda yönetici - çalışan ayırt etmeksizin, kişilerin bilgiye ulaşmak için vaktinin çoğunu harcamaktansa, az zamanda işin özünü almak istediklerini gözlemledik.
Eğitimlerinizi hangi firmalar aldı?
İstanbul Buyuksehir Belediyesi, Turkcell Teknoloji , Tubitak, Nestle Erikli, Moevenpick Otel, Tuborg, HP, Media Markt, Merck İlac, Mango bizden eğitim almış şirketlerden sadece birkaçıdır.