Sosyal Ağlar
Thomas Logo

Thomas Blog

İş Hayatındaki En Büyük 5 Korku

Hayatımız boyunca belki de bizi en çok yıpratan dönem iş hayatımızdır. Her ne kadar bazılarımız doğuştan şanslı olsa da, kimimiz şansını kendi yaratsa da, birçoğumuz için de gerçek anlamda bir kabusa dönüşebilir iş hayatı... Bir bakalım bizi bu dönemde en zorlayan konular neler:

 

1 – İşten çıkarılmak: İşten çıkarılma birçok kişinin kabusudur. Siz ne kadar çalışırsanız çalışın, eğer kendi işinizi yapmıyorsanız bir gün bu kabusla baş başa kalabilirsiniz. Yapılması gereken ne mi? Sadece var gücünüzle çalışmaya devam etmek. Aksi taktirde bu kabusla nereye kadar verimli çalışabilirsiniz?

 

2 – Hata yapmak: Hata yapmak hayatımızın her alanında karşımıza çıkacak ve ömür boyu devam ettireceğimiz bir olgudur. Sadece aynı hataları tekrarlamayan ve önceki hatalarından ders çıkaranlar, iş dünyasında daha fazla yükselebilme şansını elde edecekler. Siz hatalarınızdan ders alma becerisine sahip misiniz?

 

3 – Çekilmez bir yönetici: Bunun için yapacak hiçbir şey yok. Huylu huyundan vazgeçmez. Fakat bazı şeyler de bizim elimizde. Böyle bir yönetici ile karşı karşıya kaldığınızda kaderinize razı mı olacaksınız? Yoksa güçlü karakteriniz sayesinde bunun da üstesinden gelecek misiniz?

 

4 – Terfih alamamak: Yükselmeyi kim istemez ki? Peki siz yükselebilmek için ne yapıyorsunuz? Bazıları için verilen görevi eksiksiz yapmak, bazıları içinse verilen görevin dışında da ek sorumluluklar üstlenmek yükselebilmek için en önemli adımdır. Sizin bunlar dışında cebinizde bir joker kart var mı?

 

5 – İş stresi: Her ne kadar bu sefer işi unutacağım, evime, aileme daha fazla vakit ayıracağım deseniz de, işleriniz sizi bırakmaya niyeti yok gibi değil mi? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Eğer işkolik bir yapınız varsa stres kaçınılmaz olabilir fakat biraz daha rahat bir yapıya sahipseniz hayatın tadına daha çok varmanız içten bile değil. Kendinize şu soruyu sorun: Nereye kadar hayatın tadını eksik alacağım?

 

Yazan : Kerem Koryürek

Kaynak : www.thomasturkiye.com

Thomasturkiye.com sitesinde yayınlanan tüm yazıların hakları saklıdır. Yazıların tamamının veya bir kısmının www.thomasturkiye.com adresi tıklanabilir şekilde kaynak gösterilmeden herhangi bir yerde kullanılması yasaktır. Aksi durumlarda hukuki yollara başvurulur.