Sosyal Ağlar
Thomas Logo

Thomas Kişilik Envanteri

 

Thomas Kişilik Envanteri'nin temeli ilk olarak 1928 yılında, Amerikalı Psikolog William Marston tarafından atıldı. 1950 yılında, asistanı Thomas Hendrsickson sistemi ölçülebilir hale getirdi. 1981 yılında, İngilizler sistemi satın aldı. 1991 yılında, Thomas Türkiye Atila Koryürek tarafından kuruldu.

Thomas Kişilik Envanteri, kurumların çalışanlarını ve adayları değerlendirdikleri bir araçtır. 104 ülkede kullanılmakta olan Thomas, kişileri çok daha doğru ve güvenilir tanımak, yönetmek, motive etmek ve doğru görevde konumlandırmak üzere kurgulanmış akıllı bir araçtır.

Sadece 8 dakika gibi kısa bir sürede karşınızdaki kişiyi çözebilmek, özellikle insan Kaynakları ve yöneticiler için çok büyük kolaylık sağlar.

Thomas Kişilik Envanteri, bireyleri 20 üzeri farklı rapor ve minimum %85 doğruluk payı ile değerlendirerek, yanlış aday seçimini minimize etmektedir.

Kişiye, maksimum 8 dakika süren ve 24 sorudan oluşan sıfat bazlı kişilik envanteri formu doldurtulur. Kişi her satırda yer alan 4 sıfat arasından kendisine en fazla uyan ve en az uyan sıfatları seçer. Soru formu, online ya da kâğıt üzerinde doldurtulabilir.

Dolumun ardından kişinin görev ve pozisyonuna göre 20 üzeri rapor seçeneğine 56 farklı dil seçeneği ile ulaşabilirken, yanıltma amaçlı dolumları da görebilirsiniz.

Grafik ya da raporlara, size açacağımız web hesabından anında ve bizden bağımsız olarak erişim şansınız vardır.

Kurumunuzda vereceğimiz, 6 saatlik Thomas Kişilik Envanteri Eğitimi ile rapor ve grafikleri yorumlamayı öğrenip; Thomas Sistemi’ni çok daha güçlü ve verimli kullanabilirsiniz.

Eğitimde gerçekleştirilecek “Görev Analizi” çalışması ile doğru kişiyi doğru görevde  maliyetsiz olarak değerlendirebileceksiniz

 

 


Soru & Cevap
Thomas Nedir?
104 ülkede kullanılmakta olan Thomas Kişilik Envanteri, kişilerin davranışlarını ölçen ve değerlendiren akıllı bir sistemdir. Bu sistem, insan kaynaklarının işe en doğru kişiyi bulmasını oldukça kolaylaştırır. Ayrıca kişileri işe alma, motive etme, yönetme, geliştirme, eğitme ve kalıcı kılmada kurumunuza katkı sağlar.
Sistem Nasıl Çalışıyor?
Değerlendirmek istediğiniz kişi en fazla 8 dakikasını alacak bir form doldurur. Bunun ardından kurumunuza açılmış olan web hesabına giriş yapılarak, 20 üzeri rapordan dilediğinizi 56 farklı dil seçeneği ile saniyeler içerisinde alabilirsiniz.
Raporlarda Ne Gibi Bilgiler Var?
Thomas ile; kişinin genel davranış yapısı, iş ortamındaki davranışı, baskı altındaki davranışı, liderlik özellikleri, yönetim stili, satış tarzı, müşteri ilişkileri, iletişim gücü, göreve uyumu, güçlü yönleri, limitli yönleri, eğitim ihtiyaçları, uygun olduğu meslekler, kuruma katkıları, üzerindeki baskı, stres, bunalmışlık durumu ve olası kaynakları ve tüm davranışsal yetkinlikleri 8 dakika içinde görebilirsiniz.
Thomas Ne Kadar Güvenilir?
Psikologlar tarafından gerçekleşen çalışmalar sonucunda, yurtdışında %85 ve üzeri, Türkiye’de ise %90 ve üzeri geçerlilik ve güvenilirlik oranı elde edilmiştir.
Thomas’ı neden tercih etmeliyim?
Thomas hızlıdır, size zaman kazandırır. Güvenilirdir, size kişilerle ilgili doğru kararlar aldırır. Esnektir, ihtiyacınıza uygun çözümler üretir. Maddi kayıplarınızı önler, yanlış kişilere yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.
Benim İşimde Ne Yararı Olur?
Başarınız tamamen sizin için çalışan kişilere bağlıdır. Doğru kişileri işe almak, eğitmek ve geliştirmek kurumsal başarı ve verimi maksimuma çıkartacaktır.
Thomas’ı hangi alanlarda kullanırım?
Thomas’ı; İşe alma - Mevcut personel değerlendirmesi - İşte kalıcı kılma - Yönetici geliştirme – Baskı altındaki performans - Liderleri belirleme - Terfih / atama - Kariyer planlama - Periyodik değerlendirme – Bireysel motivasyon - Eğitim planlaması - İletişim sorunlarının çözümü - Yeniden yapılanma – Etkili grup kurma - Takım değerlendirmesi dahil olmak üzere kişiyi tanımak istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.
Kimlerle Çalıştınız, Çalışıyorsunuz?
Turkcell, Yapı Kredi, Sabancı Holding, Koç Holding, Albaraka Türk, BP, Hilton, Tübitak, Toyota, Arçelik, Borusan Holding, Novartis, Media Markt, Philips ve Adecco bize inanmış kuruluşlardan sadece birkaçıdır.