ik posta
Sosyal Ağlar
Thomas Logo

 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   
 • partner company   

YorumlarThomas'ın size, kişiye veya kuruma katkıları ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki form aracılığıyla web sitemizde yayınlayabiliriz.

Yorum Yaz

Adı Soyadı
Firma Ad
Pozisyon
Yorum

Envanter Yorumları

Toplam 241 Yorum

Eğitim Yorumları

Toplam 440 YorumProfessional Life Institute
Figen Zekier / Genel Müdür
Danışmanlık projelerimizde insan kaynaklarının etkin yönetimini sağlamak üzere kullandığımız kişilik analizleri kesinlikle toplam performansı yükseltiyor. Thomas Türkiye ekibinin, analizlerin ötesinde verdiği destek ve hizmeti ayrıca kutluyorum.


SDS
Mebruke Sarıibrahim / İnsan Kaynakları Direktörü
29.04.2012 tarihinde Ankara Crowne Plaza'da gerçekleştirdiğimiz "Güçlü İletişim" eğitimi için ekibinize ve size teşekkür etmek istiyorum. Özellikle Ceki Bey'in grupla iletişimi harikaydı. İstisnasız eğitime katılan her arkadaşım mutlu bir şekilde ofisine dönerken beklediğim farkındalığı yakaladığımızdan da eminim. Umarım uzun soluklu projelere imza atarız.


Best A.Ş
Necati Kerem BARBOROS / İK Uzmanı
Bu testin faydalı olduğuna kesinlikle inanıyorum. Bizde işe alımlarda kullanıyoruz. İşe alındıktan sonra kendi testime baktığımda "beni bu kadar güzel nasıl tanımlamış" diye düşündüm.. Diğer güzel yanıysa insanların eksik yönlerini de söylemesi ve düzeltme imkanı sağlaması...


Securitas Türkiye
Deniz Durusu / İK Uzmanı
Thomas Kişilik Envateri, Securitas Güvenlik Hizmetleri A.Ş. olarak, yetkinlik bazlı yapılandırdığımız insan kaynakları süreçlerimizden en yoğun sürecimiz olan, seçme yerleştirme sürecinde uyguladığımız önemli bir uygulama. Kişilik envateri seçimimizi yaparken bizim için üç konu çok önemliydi; Seçilecek envanterin, 1- Hızlı 2- Güvenilir ve 3- Objektif sonuca ulaştırabilmesi. Thomas ile 8 dk. gibi bir sürede, güvenilir ve objektif sonuçlara ulaştık/ulaşmaya devam ediyoruz. Özellikle objektif olma konusunda aday profili ile pozisyondan beklenen yetkinlikleri, değerlendiricinin subjektif görüşlerine bırakmadan değerlendirmesi bizim için tercih sebebiydi. Bunlarla birlikte Thomas çalışanlarının hep yanımızda olacağını bilmek, tedarikçi ilişkileri anlamında önemli bir etken.


HP
Şebnem Arıcan / MEMA İşe Alım Yöneticisi
Thomas ile bu sene yeni mezun işe alım sürecimizde beraber çaliştık.Işe aldigimiz arkadaşlar şirketimizde 5 aylarini tamamladılar. Performans göstergelerine bakarak doğru kişileri işe aldigimizi rahatlikla söyleyebiliyoruz, dolayısıyla Thomas ile gerçekleşitrdiğimiz işbirliğinin sonuçlarının olumlu olduğunu gözlemleme şansımız oldu. Türkiye’de elde ettiğimiz olumlu sonuçlardan sonra Thomas testi yeni mezun alım sürecimizde bölgemizdeki diğer ülkelerde de uyguladik. Testin kisa olusu, pekçok farkli dil seçeneğinin bulunmasi ve online olarak uygulanabilmesi Thomas ile çalisma kararimizi destekledi.


HP Türkiye
Şebnem Arıcan / İşe Alım Yöneticisi
Thomas ile bu sene yeni mezun işe alım sürecimizde beraber çaliştık. Işe aldigimiz arkadaşlar şirketimizde 5 aylarini tamamladılar. Performans göstergelerine bakarak doğru kişileri işe aldigimizi rahatlikla söyleyebiliyoruz, dolayısıyla Thomas ile gerçekleşitrdiğimiz işbirliğinin sonuçlarının olumlu olduğunu gözlemleme şansımız oldu. Türkiye’de elde ettiğimiz olumlu sonuçlardan sonra Thomas testi yeni mezun alım sürecimizde bölgemizdeki diğer ülkelerde de uyguladik. Testin kisa olusu, pekçok farkli dil seçeneğinin bulunmasi ve online olarak uygulanabilmesi Thomas ile çalisma kararimizi destekledi.


Hairex International
Elif Aydın / Vice President
Sevgili Ceki Benalkabes, Satış ekibimin moral grafik çizgisinin inişe geçtiği bir süreçte ne güzel tesadüftür ki karşımıza çıktınız..Mesleki deneyiminiz ve içten yaklaşımınızla hairex satış ekibine önemli bir destek noktası oluşturdunuz, kendilerini hiç fark etmedikleri yönleriyle tanımalarına vesile oldunuz. Profesyonel yönetim anlayışınıza, meslekteki yüksek bilgi ve deneyimlerinize en önemlisi de insan ilişkilerindeki üstün becerilerinize sonsuz saygılar sunarım.


Dr. Oetker Gıda San. ve Tic. A.Ş.
F. Ziya GÜR / İnsan Kaynakları Yöneticisi
Dr. Oetker - Türkiye; “İşin özü kalitedir” anlayışını tüm süreçlerine olduğu gibi İnsan Kaynakları faaliyetlerine de yansıtmaya özen göstermektedir. İşe alım sürecinde objektiflik ilkesi ile açık pozisyonlarımıza, en uygun personeli uygun sürede yerleştirme ve işe alım süreçlerinin işlerliğini devam ettirme konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar ve uyguladığımız sistem içerisinde; Thomas Kişilik Envanterini de kullanmakta ve Thomas Türkiye’ nin vermiş olduğu hizmetler ile birlikte göstermiş olduğu ilgiden oldukça memnuniyet duymaktayız. İnsan Kaynakları Bölümü Dr. Oetker - Türkiye


C Tech Bilişim
Fethiye Ceylan / İnsan Kaynakları Sorumlusu
Çalışanlarımızı yakından tanımak, motive etmek, doğru işe, doğru kişiyi istihdam etmek amacıyla Thomas'ı yardımcı bir araç olarak kullanmaya başladık.Envanterin kısa sürede tamamlanıp, sonuçların hızlı yorumlanabilmesi zaman açısından avantaj sağlıyor. Keyifli eğitim için başta Ceki Bey'e ve teknik destek anlamında gösterdikleri yakın ilgiden dolayı tüm Thomas çalışanlarına teşekkür ederiz.


Yön A.Ş.
Önder Arslan / Eğitimci
Son dönemde iş dünyasında popüler bir cümle var. IQ okuldan EQ hayattan mezun olmanızı sağlar. Duygusal zekanın birinci şartı da kendini tanıyabilmektir. Kendimizi, paydaşlarımızı tanıma konusunda, farkındalığımızın artması ko nusunda yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Eğitim esnasında zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyen ve vermek istediği bilgileri çok güzel bir üslupla aklımıza yerleştiren Ceki Bey'e DE çok teşekkür ederim. Sevgilerimle


Yüksel Yönetim Hizmetleri A.Ş.
Cem Gezer / Operasyon - İş Geliştirme Müdürü
Sadece dört saatin içine sıkıştırılmış ancak çok verimli, sonuç odaklı, samimi ve doğrudan hedefe yönelik hazırlanmış bir sunumdu, umarım diğer eğitimciler de süre ve sonuç odaklılık hususunda sizin kadar hassas ve başarılı olurlar. Bay Ceki, size ve kurumunuza teşekkür eder, tekrar bir araya gelmeyi temenni ederim.


Reformed
Hasan Hayden / İstanbul Bölge Müdürü
Sn.Ceki Benalkabes; İletişimi güçlü, canlı,ilgi uyandıran ve sonuç odaklı. Monolog değil diyalog taraftarı. Hatta monologçuları çok rahat diyaloğa çeken bir eğitimci. Eğitiminiz iş ve sosyal hayatımız için mükemmel bilgiler içeriyor. Uygulama pratiğimiz arttıkça konuya hakimiyetimiz ve hatta melekelerimizin gelişeceğinden hayatımızın her safhası bir adım önde ve kolay olacaktır. Daha çok iş birlikleri oluşabilecektir. Bay Ceki'ye en derin saygı ve hayranlıklarımı iletirken teşekkürlerimin kabulünü rica ederim.


Corning
Tuğçe Kulaç / İK Müdürü
Thomas Kişilik Envanteri’ni tercih etmemdeki başlıca sebepler: linkedin vasıtasıyla markayı tanıyor olmam, DISC’in envanterin altyapısını oluşturduğunu öğrenmem ve son olarak da, hızlı ve pratik bir uygulama çözümüne ihtiyaç duymamdı.


Temas Tanıtım
Levent Ayhan / Yönetici Ortak
Thomas Kişilik Envanteri’ni tercih etmemizin temel nedeni, İnsan Kaynakları Danışmanlığı yaptığımız firmalara, işe almayı planladıkları adayın genel özelliklerini ileterek zaman, verimlilik ve karlılık kayıplarına engel olabilmek temelde. Firmaların ana gücünün insan kaynağı olduğu bilinci ile doğru insanı seçebilmek, iş görüşmesindeki 15-20 dakika sınırlı kalmamalı ve doğru pozisyonlama yaparak personel verimliliğini maksimize etmek çok önemli bir konu. Pek çok kayba neden olabilecek personel verimsizliği engellemenin en önemli anahtarının kişilik envanteri olduğuna inanıyoruz.


Penta Elektronik Medikal
Seçil Çiftçi / IK Müdürü
Çalışan personelimizi doğru olarak tanımak ve şirketimize başvuran adayları etkin değerlendirmek üzere Thomas Kişilik Envanteri uygulamasına başladık. Envanter sonuçlarını nasıl yorumlayabileceğimizi Sayın Ceki Benalkabes’ten aldığımız keyifli eğitim sonrasında öğrendik. Thomas Kişilik Envanteri, personelimizi bütünüyle tanımak, yönetmek, motive etmek ve doğru işe, doğru personelimizi istihdam etmek üzere kullanacağımız bir araç. Envanter elbette tek başına yeterli değil, ancak İnsan Kaynakları süreçlerinin bir çok aşamasında destek olarak faydalanabileceğimiz bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Eğitimin alınması, envanter sonuçlarının oluşturulması ve teknik destek anlamında göstermiş oldukları yakın ilgi için tüm Thomas çalışanlarına teşekkür ediyorum.


Neta Eğitim ve Danışmanlık
Nesrin Taslak / Genel Müdür
Uzun yıllara dayanan, köklü ve kendini devamlı geliştiren bir kurumsunuz. O yüzden hiç tereddüt bile etmedim sizi tercih ederken


İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İBB / Halkla İlişkiler Müdürlüğü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak, Müdürlüğümüzde görev yapan personelimize mesleki düzeyde yeni bilgiler sunmak, gelişim hedefi doğrultusunda, başarı odaklı ve sorunlara nitelikli çözümler aramak ana amaçlarımız arasındadır. 08 Temmuz 2011 – 28 Temmuz 2011 Tarihleri arasında vermiş olduğunuz ‘‘ Müşteri İlişkilerinde Güçlü İletişim’’ eğitimi sayesinde İstanbullu hemşerilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini yükselterek, personelimizin görevine ilgi ve heyecanını artırmanızdan dolayı, tahminlerimizin de ötesinde faydalı olan bu eğitim için 9 gün bizlerle olan başta değerli eğitimcimiz Ceki BENALKABES olmak üzere tüm Thomas Türkiye Ailesine İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.


Roketsan
Tugce Kaya Balaman / Yönetici Uzman
Merhaba Bu kadar kısa bir süre için raporlar gerçekten çok etkileyici. Sadece kullanılan kelimeler ve cümleler belki biraz daha dikkatli seçilebilir. Biraz çeviri kokuyor. Beğendim, teşekkürler Görüşmek ümidiyle


Mövenpick Hotel İstanbul
Ceren Akyüz / İnsan Kaynakları Direktörü
Doğru kişininin doğru işe alınması mantığından yola çıkıldığında, sadece yetkinlik bazlı mülakatın yeterli olmadığını ve mutlaka kişilik envanterleri ile desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Daha önceki deneyimlerimde de Thomas Test uygulamamız vardı. Kısa zamanda formun doldurulması ve sonucun hemen çıkması çok büyük bir avantaj. Mülakata girmeden önce, testin yapılmış olması ve sonucunu alarak girilmesi, adayın mülakat sırasında daha iyi ve detaylı bir şekilde sorgulanmasına yardımcı oluyor. Bünyemizde bu uygumalaya başlanacağı sırada bize her zaman destek olan Thomas Türkiye ekibine çok teşekkür ederim.


Lotis Pharma
Göknur Eser Türkmen / Yönetici-İş Ortağı
Şirketlerde ihtiyaçlar dayanılmaz noktalara gelmeden iyi çözümler pek bulunamaz. Ne zaman artık bu iş çok yorucu olmaya başladı dersiniz O zaman iyi bir çözümü de bulmak kaçınılmaz olur. Thomas sistemi tam böyle bir anda insan kaynakları yönetiminde bizlere çok yüksek faydalar sağladı. Personel beklentilerimizdeki farkındalığımızın artması mülakat sayı ve sürelerinin azalması, görev ve pozisyon atamalarında doğru karar almamız gibi zorlandığımız ve hata payımızın yüksek olduğu bir çok konuda güvendiğimiz bir danışman oldu.