Hakkımızda

Thomas Sistemi, Amerikalı psikolog ve aynı zamanda yalan makinasının da mucidi olan William Moulton Marston’un teorisi üzerine kurulmuştur.

William M.Marston, “Normal İnsanların Davranışları” adlı meşhur eserini 1928 yılında yayınlamış olup, bu eserinde normal insanların davranışlarını ölçümlenebilecek bir model üzerinde tanımlamıştır.

Thomas Sistemi’nin isim babası olan Thomas Hendrikson, William M. Marston’un teorisini bir değerlendirme formu aracılığıyla ölçümlenebilir hale getirerek insanların davranış yapılarını tanımlayan “Personel Profil Analizi” raporlarını geliştirmiştir.

İngiliz işadamları ve psikologlar, 1981 yılında Thomas Hendrikson’un ürettiği sistemi satın almış olup, şu an 60 ülkede kullanılır hale gelen “Thomas International”ı İngiltere merkezli olarak kurmuşlardır.

“Thomas International” ın Türkiye temsilciliği ise, “Thomas Türkiye” olarak 1991 yılında Atila Koryürek tarafından kurulmuştur.

Misyonumuz; Thomas Türkiye olarak, içimizde var olan değerleri, bunları kullanma gücünü ve aynı zamanda bilgi ve tecrübemizi tüm insan kaynakları alanına yaymak.

Vizyonumuz; şirketlere ve kişilere sunduğumuz hizmet doğrultusunda Türkiye’nin “insan kaynakları işlevsel dengelerinin” oluşturulmasına katkıda bulunmak.