Thomas Kişilik Envanteri

 

Thomas Kişilik Envanteri‘nin temeli ilk olarak 1928 yılında, Amerikalı Psikolog William Marston tarafından atıldı. 1950 yılında, asistanı Thomas Hendrsickson sistemi ölçülebilir hale getirdi. 1981 yılında, İngilizler sistemi satın aldı. 1991 yılında, Thomas Türkiye Atila Koryürek tarafından kuruldu.

Thomas Kişilik Envanteri, kurumların çalışanlarını ve adayları değerlendirdikleri bir araçtır. 104 ülkede kullanılmakta olan Thomas, kişileri çok daha doğru ve güvenilir tanımak, yönetmek, motive etmek ve doğru görevde konumlandırmak üzere kurgulanmış akıllı bir araçtır.

Sadece 8 dakika gibi kısa bir sürede karşınızdaki kişiyi çözebilmek, özellikle insan Kaynakları ve yöneticiler için çok büyük kolaylık sağlar.

Thomas Kişilik Envanteri, bireyleri 20 üzeri farklı rapor ve minimum %85 doğruluk payı ile değerlendirerek, yanlış aday seçimini minimize etmektedir.

Kişiye, maksimum 8 dakika süren ve 24 sorudan oluşan sıfat bazlı kişilik envanteri formu doldurtulur. Kişi her satırda yer alan 4 sıfat arasından kendisine en fazla uyan ve en az uyan sıfatları seçer. Soru formu, online ya da kâğıt üzerinde doldurtulabilir.

Dolumun ardından kişinin görev ve pozisyonuna göre 20 üzeri rapor seçeneğine 56 farklı dil seçeneği ile ulaşabilirken, yanıltma amaçlı dolumları da görebilirsiniz.

Grafik ya da raporlara, size açacağımız web hesabından anında ve bizden bağımsız olarak erişim şansınız vardır.

Kurumunuzda vereceğimiz, 6 saatlik Thomas Kişilik Envanteri Eğitimi ile rapor ve grafikleri yorumlamayı öğrenip; Thomas Sistemi’ni çok daha güçlü ve verimli kullanabilirsiniz.

Eğitimde gerçekleştirilecek “Görev Analizi” çalışması ile doğru kişiyi doğru görevde  maliyetsiz olarak değerlendirebileceksiniz