Sosyal Ağlar
Thomas Logo

Yönetimde Koçluk Becerileri Eğitimi

 

Yönetimde koçluk becerileri eğitiminin amacı, yönetim prensipleri ile koçluk tekniklerini bir arada kullanmak, amaç, hedef, strateji ve uygulama konusunda koçluktan faydalanmak, karar alma mekanizmasını doğru yönetmek, çatışma yönetimini koçluk teknikleri ile çözebilmek, güçlü sorularla güçlü iletişimi sağlamak, liderlik yapabilmek, zamanınızı daha verimli yönetebilmek, yönetirken yapılan hataların önüne geçebilmek, kimi nasıl yöneterek verim alınabileceğini vurgulayarak yönetimde farkındalığı üst seviyeye çıkartmak.

Yönetimde koçluk becerileri eğitimi sayesinde, yöneticilik, liderlik ve koçluk becerilerinizi koçluğun temel teknikleri ile dengeli bir şekilde kullanabileceksiniz. Yönetimdeki güçlü ve limitli yönlerinizin farkına varacak, ayrıca ne tür bir yönetim stiline sahip olduğunuzu görebileceksiniz. Astlarınıza nasıl yaklaşıp, nasıl yönetmeniz gerektiğini çok daha net görmüş olacaksınız. İş performansınız ve motivasyonunuz görünür bir biçimde artacak. Süreci daha profesyonel yaşayacağınız için stres yönetimi, öfke kontrolü ve çatışma yönetimi konularında sizi başarıya götürecek davranış modelinizi geliştireceksiniz.

Gerçekten dinlemeyi öğreneceğiniz için gerçekten dinlenmeyi de yaşayacaksınız. Stratejik kararlarda daha rahat ve sonuç odaklı yaklaşım sergileyebileceksiniz. Ekibinizi keyifle, öğrenme ve öğretme odaklı, motive ederek yönetebileceksiniz. Zamansızlık ve yoğunluk sizi yoran konuların arasından çıkacak.

Kendinizi yükseltecek pek çok konuda çalışmalarınıza başlayabileceksiniz. Kariyeriniz ile ilgili uzun vadeli net planlar çıkartabileceksiniz. Korku, endişe ve kaygılarınızın farkında olup onları faydaya çevirebileceksiniz. 

Eğitimlere ait yorumları okuyabilir, fiyat ve içerik talebinde bulunabilirsiniz.