Sosyal Ağlar
Thomas Logo

Thomas Kişilik Envanteri Ne İşe Yarar


 
 
Hepimiz, zaman zaman, beklentilerimizi karşılamayan kişileri işe almışızdır. Mutlaka bu kişilerin yeterli deneyimi, olumlu nitelikleri, iyi bir referansı vardı ve yaptıkları iş görüşmeleri başarılı geçmişti ancak; hepsi de bir şekilde görevlerini yeterince yerine getiremediler. Hatta sizi öyle bir noktada terk ettiler ki; işe alım maliyetini bir kenara bırakın; daha da kötüsü, verim kaybına ve takımızın çalışma gücünün azalmasına yol açtılar. 

İşinize ‘en uygun’ kişiler aynı zamanda, üstlendikleri rol için de ‘en uygun’ kişilerdir ve bu tarz kişiler size ve kuruma diğerlerinden daha çok bağlıdır. Bir adayın işe ‘uygunluğunu’ ölçmek; o adayın kurumunuzda nasıl bir performans sergileyeceğini gösterir, sizi (yıpranmadan kaynaklanan) gereksiz işe alım maliyetlerinden kurtarır ve iş performansınızın artmasını sağlar. 

Thomas’ın size sunduğu birey değerlendirmeleri, adayın işiniz için ‘uygun’ olup olmadığı hakkında tahminde bulunmanıza yardımcı olur. Kullandığımız araçlar, görevin gerektirdiği davranış özelliklerini belirlemenize, bu özellikleri doğru adayla eşleştirmenize ve son olarak da; işe alma konusunda daha doğru ve kesin bir karar vermenize yardımcı olur.

Zor ekonomik koşullar, birçok kurumun çalışanlarından maksimum fayda elde etmeye çalışması anlamına gelmektedir. Eğer bazı çalışanlarınızı işten çıkardıysanız, düzeninizi yeniden kurmak ve eski veriminizi elde etmek için azalan işgücü ile yolunuza devam etmek zorunda kalırsınız. Kalan personelinize bağlı kaldığınızda ise, daha zorlu ekonomik şartlara direnmek için onlara daha fazla ihtiyaç duyarsınız. Ve tüm bunlar, çalışanlarınız arasındaki birlik ve beraberliğin en düşük olduğu zamanlarda da gerçekleşebilir.

Kurumunuzdaki çalışanların performanslarını en üst seviyeye çıkarmak, zorlu piyasa koşullarına rağmen iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. Eğitimli personelin katılımı ve motivasyonu sayesinde iş verimi artar ve yıpranma oranı azalır. İşleriniz yoluna girmeye başladığında ise, çalışanlarınız rekabetten dolayı diğer kurumların ilgi odağı haline gelebilir. 

Thomas’ın sunduğu değerlendirmeler sayesinde, çalışanlarınızı daha yakından tanıyarak, onları daha etkili bir şekilde yönetebilirsiniz. Kullandığımız araçlar, çalışanlarınız arasındaki paylaşımı ve motivasyonu arttırır, gösterilen düşük performansların asıl sebeplerini görmenize yardımcı olur ve daha önemli görevleri üstenebilecek kapasitedeki çalışanlarınızı tespit etmenizi sağlar. 

Thomas Kişilik Envanteri çalışanlarınızı işe alırken, bunun doğru bir karar olduğundan emin olmanızı sağlar, eğitim ve gelişim bütçenizi nerede ve nasıl arttırmanız gerektiğini belirler ve personel değişimini önlemek için çalışanlarınızın moral ve motivasyonunu nasıl yüksek tutmanız gerektiği konusunda size yardımcı olur.
Bu sayede; çalışanlarınızın iş yerinde sergiledikleri davranışları daha kolay anlayabilirsiniz.
 

Ayrıca, düşük performans sergileyen çalışanlarınız için daha az zaman harcamanızı sağlarken; kurumunuzu ilerletebilecek yüksek performanslı çalışanlarınız için de daha fazla zaman ayırmanızı sağlar.

Thomas Personel Profil Analizini tamamlamak yalnızca 8 dakikanızı alır. Bu analiz ile aday ya da çalışanlarınızın güçlü ve zayıf yönlerini, iletişim tarzlarını, kuruma verdikleri değeri, nasıl motive olduklarını, temel korkularını ve baskı altında nasıl çalıştıklarını kolayca öğrenebilirsiniz.
 Soru & Cevap
Thomas Nedir?
104 ülkede kullanılmakta olan Thomas Kişilik Envanteri, kişilerin davranışlarını ölçen ve değerlendiren akıllı bir sistemdir. Bu sistem, insan kaynaklarının işe en doğru kişiyi bulmasını oldukça kolaylaştırır. Ayrıca kişileri işe alma, motive etme, yönetme, geliştirme, eğitme ve kalıcı kılmada kurumunuza katkı sağlar.
Sistem Nasıl Çalışıyor?
Değerlendirmek istediğiniz kişi en fazla 8 dakikasını alacak bir form doldurur. Bunun ardından kurumunuza açılmış olan web hesabına giriş yapılarak, 20 üzeri rapordan dilediğinizi 56 farklı dil seçeneği ile saniyeler içerisinde alabilirsiniz.
Raporlarda Ne Gibi Bilgiler Var?
Thomas ile; kişinin genel davranış yapısı, iş ortamındaki davranışı, baskı altındaki davranışı, liderlik özellikleri, yönetim stili, satış tarzı, müşteri ilişkileri, iletişim gücü, göreve uyumu, güçlü yönleri, limitli yönleri, eğitim ihtiyaçları, uygun olduğu meslekler, kuruma katkıları, üzerindeki baskı, stres, bunalmışlık durumu ve olası kaynakları ve tüm davranışsal yetkinlikleri 8 dakika içinde görebilirsiniz.
Thomas Ne Kadar Güvenilir?
Psikologlar tarafından gerçekleşen çalışmalar sonucunda, yurtdışında %85 ve üzeri, Türkiye’de ise %90 ve üzeri geçerlilik ve güvenilirlik oranı elde edilmiştir.
Thomas’ı neden tercih etmeliyim?
Thomas hızlıdır, size zaman kazandırır. Güvenilirdir, size kişilerle ilgili doğru kararlar aldırır. Esnektir, ihtiyacınıza uygun çözümler üretir. Maddi kayıplarınızı önler, yanlış kişilere yatırım yapmak zorunda kalmazsınız.
Benim İşimde Ne Yararı Olur?
Başarınız tamamen sizin için çalışan kişilere bağlıdır. Doğru kişileri işe almak, eğitmek ve geliştirmek kurumsal başarı ve verimi maksimuma çıkartacaktır.
Thomas’ı hangi alanlarda kullanırım?
Thomas’ı; İşe alma - Mevcut personel değerlendirmesi - İşte kalıcı kılma - Yönetici geliştirme – Baskı altındaki performans - Liderleri belirleme - Terfih / atama - Kariyer planlama - Periyodik değerlendirme – Bireysel motivasyon - Eğitim planlaması - İletişim sorunlarının çözümü - Yeniden yapılanma – Etkili grup kurma - Takım değerlendirmesi dahil olmak üzere kişiyi tanımak istediğiniz her alanda kullanabilirsiniz.
Kimlerle Çalıştınız, Çalışıyorsunuz?
Turkcell, Yapı Kredi, Sabancı Holding, Koç Holding, Albaraka Türk, BP, Hilton, Tübitak, Toyota, Arçelik, Borusan Holding, Novartis, Media Markt, Philips ve Adecco bize inanmış kuruluşlardan sadece birkaçıdır.