Yorum Yaz

Envanter Yorumları

Toplam 262 Yorum

Eğitim Yorumları

Toplam 690 Yorum

Yorumlar

28/03/2012
F. Ziya GÜR
İnsan Kaynakları Yöneticisi - Dr. Oetker Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Dr. Oetker - Türkiye; “İşin özü kalitedir” anlayışını tüm süreçlerine olduğu gibi İnsan Kaynakları faaliyetlerine de yansıtmaya özen göstermektedir. İşe alım sürecinde objektiflik ilkesi ile açık pozisyonlarımıza, en uygun personeli uygun sürede yerleştirme ve işe alım süreçlerinin işlerliğini devam ettirme konusunda yapmış olduğumuz çalışmalar ve uyguladığımız sistem içerisinde; Thomas Kişilik Envanterini de kullanmakta ve Thomas Türkiye’ nin vermiş olduğu hizmetler ile birlikte göstermiş olduğu ilgiden oldukça memnuniyet duymaktayız. İnsan Kaynakları Bölümü Dr. Oetker - Türkiye
18/03/2012
Fethiye Ceylan
İnsan Kaynakları Sorumlusu - C Tech Bilişim
Çalışanlarımızı yakından tanımak, motive etmek, doğru işe, doğru kişiyi istihdam etmek amacıyla Thomas'ı yardımcı bir araç olarak kullanmaya başladık.Envanterin kısa sürede tamamlanıp, sonuçların hızlı yorumlanabilmesi zaman açısından avantaj sağlıyor. Keyifli eğitim için başta eğitmenimize ve teknik destek anlamında gösterdikleri yakın ilgiden dolayı tüm Thomas çalışanlarına teşekkür ederiz.
15/03/2012
Önder Arslan
Eğitimci - Yön A.Ş.
Son dönemde iş dünyasında popüler bir cümle var. IQ okuldan EQ hayattan mezun olmanızı sağlar. Duygusal zekanın birinci şartı da kendini tanıyabilmektir. Kendimizi, paydaşlarımızı tanıma konusunda, farkındalığımızın artması ko nusunda yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim. Eğitim esnasında zamanın nasıl geçtiğini hissettirmeyen ve vermek istediği bilgileri çok güzel bir üslupla aklımıza yerleştiren eğitmenimize çok teşekkür ederim. Sevgilerimle
21/01/2012
Cem Gezer
Operasyon - İş Geliştirme Müdürü - Yüksel Yönetim Hizmetleri A.Ş.
Sadece dört saatin içine sıkıştırılmış ancak çok verimli, sonuç odaklı, samimi ve doğrudan hedefe yönelik hazırlanmış bir sunumdu, umarım diğer eğitimciler de süre ve sonuç odaklılık hususunda sizin kadar hassas ve başarılı olurlar. Eğitmenimize ve kurumunuza teşekkür eder, tekrar bir araya gelmeyi temenni ederim.
17/01/2012
Hasan Hayden
İstanbul Bölge Müdürü - Reformed
Eğitmenimiz; İletişimi güçlü, canlı,ilgi uyandıran ve sonuç odaklı. Monolog değil diyalog taraftarı. Hatta monologçuları çok rahat diyaloğa çeken bir eğitimci. Eğitiminiz iş ve sosyal hayatımız için mükemmel bilgiler içeriyor. Uygulama pratiğimiz arttıkça konuya hakimiyetimiz ve hatta melekelerimizin gelişeceğinden hayatımızın her safhası bir adım önde ve kolay olacaktır. Daha çok iş birlikleri oluşabilecektir. Bay Ceki'ye en derin saygı ve hayranlıklarımı iletirken teşekkürlerimin kabulünü rica ederim.
03/11/2011
Tuğçe Kulaç
İK Müdürü - Corning
Thomas Kişilik Envanteri’ni tercih etmemdeki başlıca sebepler: linkedin vasıtasıyla markayı tanıyor olmam, DISC’in envanterin altyapısını oluşturduğunu öğrenmem ve son olarak da, hızlı ve pratik bir uygulama çözümüne ihtiyaç duymamdı.
01/11/2011
Levent Ayhan
Yönetici Ortak - Temas Tanıtım
Thomas Kişilik Envanteri’ni tercih etmemizin temel nedeni, İnsan Kaynakları Danışmanlığı yaptığımız firmalara, işe almayı planladıkları adayın genel özelliklerini ileterek zaman, verimlilik ve karlılık kayıplarına engel olabilmek temelde. Firmaların ana gücünün insan kaynağı olduğu bilinci ile doğru insanı seçebilmek, iş görüşmesindeki 15-20 dakika sınırlı kalmamalı ve doğru pozisyonlama yaparak personel verimliliğini maksimize etmek çok önemli bir konu. Pek çok kayba neden olabilecek personel verimsizliği engellemenin en önemli anahtarının kişilik envanteri olduğuna inanıyoruz.
31/10/2011
Seçil Çiftçi
IK Müdürü - Penta Elektronik Medikal
Çalışan personelimizi doğru olarak tanımak ve şirketimize başvuran adayları etkin değerlendirmek üzere Thomas Kişilik Envanteri uygulamasına başladık. Envanter sonuçlarını nasıl yorumlayabileceğimizi eğitmeminizden aldığımız keyifli eğitim sonrasında öğrendik. Thomas Kişilik Envanteri, personelimizi bütünüyle tanımak, yönetmek, motive etmek ve doğru işe, doğru personelimizi istihdam etmek üzere kullanacağımız bir araç. Envanter elbette tek başına yeterli değil, ancak İnsan Kaynakları süreçlerinin bir çok aşamasında destek olarak faydalanabileceğimiz bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Eğitimin alınması, envanter sonuçlarının oluşturulması ve teknik destek anlamında göstermiş oldukları yakın ilgi için tüm Thomas çalışanlarına teşekkür ediyorum.
31/10/2011
Nesrin Taslak
Uzun yıllara dayanan, köklü ve kendini devamlı geliştiren bir kurumsunuz. O yüzden hiç tereddüt bile etmedim sizi tercih ederken
08/09/2011
İBB
Halkla İlişkiler Müdürlüğü - İstanbul Büyükşehir Belediyesi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak, Müdürlüğümüzde görev yapan personelimize mesleki düzeyde yeni bilgiler sunmak, gelişim hedefi doğrultusunda, başarı odaklı ve sorunlara nitelikli çözümler aramak ana amaçlarımız arasındadır. 08 Temmuz 2011 – 28 Temmuz 2011 Tarihleri arasında vermiş olduğunuz ‘‘ Müşteri İlişkilerinde Güçlü İletişim’’ eğitimi sayesinde İstanbullu hemşerilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesini yükselterek, personelimizin görevine ilgi ve heyecanını artırmanızdan dolayı, tahminlerimizin de ötesinde faydalı olan bu eğitim için 9 gün bizlerle olan başta değerli eğitimcimiz olmak üzere tüm Thomas Türkiye Ailesine İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz.
15/07/2011
Tugce Kaya Balaman
Yönetici Uzman - Roketsan
Merhaba Bu kadar kısa bir süre için raporlar gerçekten çok etkileyici. Sadece kullanılan kelimeler ve cümleler belki biraz daha dikkatli seçilebilir. Biraz çeviri kokuyor. Beğendim, teşekkürler Görüşmek ümidiyle
25/04/2011
Ceren Akyüz
İnsan Kaynakları Direktörü - Mövenpick Hotel İstanbul
Doğru kişininin doğru işe alınması mantığından yola çıkıldığında, sadece yetkinlik bazlı mülakatın yeterli olmadığını ve mutlaka kişilik envanterleri ile desteklenmesi gerektiğine inanıyorum. Daha önceki deneyimlerimde de Thomas Test uygulamamız vardı. Kısa zamanda formun doldurulması ve sonucun hemen çıkması çok büyük bir avantaj. Mülakata girmeden önce, testin yapılmış olması ve sonucunu alarak girilmesi, adayın mülakat sırasında daha iyi ve detaylı bir şekilde sorgulanmasına yardımcı oluyor. Bünyemizde bu uygumalaya başlanacağı sırada bize her zaman destek olan Thomas Türkiye ekibine çok teşekkür ederim.
23/02/2011
Göknur Eser Türkmen
Yönetici-İş Ortağı - Lotis Pharma
Şirketlerde ihtiyaçlar dayanılmaz noktalara gelmeden iyi çözümler pek bulunamaz. Ne zaman artık bu iş çok yorucu olmaya başladı dersiniz O zaman iyi bir çözümü de bulmak kaçınılmaz olur. Thomas sistemi tam böyle bir anda insan kaynakları yönetiminde bizlere çok yüksek faydalar sağladı. Personel beklentilerimizdeki farkındalığımızın artması mülakat sayı ve sürelerinin azalması, görev ve pozisyon atamalarında doğru karar almamız gibi zorlandığımız ve hata payımızın yüksek olduğu bir çok konuda güvendiğimiz bir danışman oldu.
22/12/2010
Erdem Karagöz- Hülya Çızıkman
ThomasKişilik Envanteri ile Koçluk ve üniversite öğrencilerine yönelik kariyer konularında çalışıyoruz. Öncelikle kendimize yaptığımız test için net olarak söyleyeceğimiz şu bizi bizden daha iyi tanıyan bir sistem. Kesinlikle koçluk eğitimi verdiğimiz ve danışanlarımız başta olmak üzere dokunduğumuz her kişiye bu testleri yaptıracağız. Thomas Türkiye ve ekibine başarılar dileriz.
18/12/2010
Kamil AHAT
İnsan Kaynakları Koordinatörü - İttifak Holding
Thomas’ı anlamak için yapmamız gereken sadece sekiz dakika ayırmak. Göreve uygunluk araştırmalarına sunduğu büyük katkı, tespit edilen potansiyelin örgüt yapısı ile eşleştirebilmesi kabiliyetine sağladığı değerli imkanlar ile vazgeçilmez bir yol arkadaşı Thomas. Bizim için Thomas’ı vazgeçilmez kılan diğer “çok önemli” faktörler, ekip olarak sahip olunan kalite, insan odaklı yaklaşımlar, sunulan hızlı ve samimi çözümlerdir. Tüm teknik ve davranışsal üstünlüklerinin yanı sıra bir de maliyetlerinizi sizin kadar düşünerek öneriler sunan bir ekibin tercih edilmemesi mümkün mü ? Tartışmasız yetkin Thomas Türkiye'nin başarımıza sunduğu destek için teşekkür ederiz.
30/11/2010
N.Barış Dikilitaş
Genel Müdür Yardımcısı/İnsan Kaynakları - Schindler Asansör ve Yürüyen Merdiven A.Ş.
Thomas'la 2009 yılında tanıştık ve 2010 yılında kullanmaya başladık. Öncelikle süpervizör ekibimizle müşterileri eşleştirmek amacıyla başladığımız ortaklığı işe alımlarda da faydalanarak geliştiriyoruz. Kullanmaya başlamadan evvel eğitim alınması işin mantığını öğrenmek açısından faydalı; Ceki beyin eğitimdeki performansı da eğitimin faydası açısından çok olumlu ve çok pozitif. Net ve sonuç odaklı bir araç.
24/11/2010
Esra Türk Çekiç
İşe alım ve İnsan Kaynakları Yöneticisi - Polisan Holding A.Ş.
İşe alım ve yerleştirme sürecimiz kapsamında Holding şirketlerimizde görevlendireceğimiz personelin seçiminde yetkinlik bazlı mülakatların yanında kullanmkta olduğumuz testlerden biri de Thomas. Adaylara ilgili karar aşamasında oldukça destekleyici bir araç ve yardımcı bir kaynak.
24/11/2010
Arzu Şenel
Genel Müdür - Artil Danışmanlık
Personel seçme ve yerleştirme hizmeti veren bir şirket olarak uzun zamandır tanıdığım bu sistem, gelişmeye açık, pratik, güvenilir bir sistem. Hem şirket içi kullanımımız için, hem de birlikte çalıştığımız şirketlere hizmetimizi verirken yararlandığımız raporlamalar verim arttırıcı bir faktör olarak, dayandığı bilimsel gerçekler sebebiyle de beğeni kazanıyor.
22/11/2010
Aylin Özizmir
Managing Partner - Flama Recruitment International
Thomas uygulamasını diğer kişilik envanterlerinden ayıran temel noktaların ilki hızlı uygulanabilir olması; 8 dakikalık uygulama süresi bu kadar kapsamlı bir raporun çıkarılması için gerçekten çok kısa ve şaşırtıcı bir süre. İkincisi ise raporun kolay anlaşılır olması; kişinin özellikleri lafı dolaştırmadan net bir şekilde ifade ediliyor ve bu raporu insan kaynakları konusunda bilgi sahibi olmayan biri okusa dahi rahatlıkla amacına ulaşıyor. Thomas Türkiye ile 2007 yılından beri çalışmaktayız. Bu süre içinde tüm şirket çalışanları, özellikle Ceki Bey, Kerem Bey ve rahmetli Atila Beyin yakın ilgileri, konularına hakimiyetleri ve hızlı geri dönüşleri sayesinde verimli bir işbirliğimiz oldu. Şirketimiz bünyesinde kişilik envanteri uygulaması ihtiyacımız olduğunda ilk tercihimiz her zaman Thomas oluyor. Flama Recruitment International adına tüm Thomas Türkiye ekibine destekleri için tekrar teşekkür ederim.
14/10/2010
Derya Türköz
Her şirketin kendine özgü kurum kültürü, felsefesi doğrultusunda doğru kişiyi doğru pozisyona yerleştirmek kadar mevcut personelin kariyer planlamasını yapmakta önemlidir. Bu anlamda personel seçme/yerleştirme ve değerlendirme projelerimiz kapsamında Thomas Envanterinin bize objektif bir bakış açısı kazandıracağı inancındayız. Kendinizi ve takım arkadaşlarınızı ne kadar tanıdığınızı Eğitimi aldıktan, grafikleri okumayı öğrendikten sonra anlıyor ve farkındalığınızı ölçebiliyorsunuz. MS İstanbul ailesi olarak Thomas Türkiye ye profesyonel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.
1 46 47 48 49