Sosyal Ağlar
Thomas Logo

YorumlarThomas'ın size, kişiye veya kuruma katkıları ile ilgili düşüncelerinizi aşağıdaki form aracılığıyla web sitemizde yayınlayabiliriz.

Yorum Yaz

Adı Soyadı
Firma Ad
Pozisyon
Yorum

Envanter Yorumları

Toplam 248 Yorum

Eğitim Yorumları

Toplam 464 YorumMS İstanbul Media Markt
Derya Türköz / Head of HR
Her şirketin kendine özgü kurum kültürü, felsefesi doğrultusunda doğru kişiyi doğru pozisyona yerleştirmek kadar mevcut personelin kariyer planlamasını yapmakta önemlidir. Bu anlamda personel seçme/yerleştirme ve değerlendirme projelerimiz kapsamında Thomas Envanterinin bize objektif bir bakış açısı kazandıracağı inancındayız. Kendinizi ve takım arkadaşlarınızı ne kadar tanıdığınızı Eğitimi aldıktan, grafikleri okumayı öğrendikten sonra anlıyor ve farkındalığınızı ölçebiliyorsunuz. MS İstanbul ailesi olarak Thomas Türkiye ye profesyonel hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz.


Century 21 Hedef
Ümit ÖZEN / Director
Daha önceden eşimden Thomas sistemi hakkında bilgi almıştım gerçekten ilgilimi çekmişti ve 20 kişiden oluşan şirketimizde hayata geçirme kararı aldım, öncesinde Thomas yetkilisi izleyeceğimiz yol hakkında beni bilgilendirdi ve yönlendirdi 2 asama olarak değerlendirdik hem ekibimizin kendi değerlendirmesi hem de müşteriler üzerinde bu bilgileri nasıl kullanacağımız doğrultusunda çalışma yaptık. Herşey istedğimiz gibi gerçekleşti ve çok faydalı oldu ama herşeyden önemlisi ekibin konuya olan ilgisive sahip çıkması bizi çok mutlu etti. Herşey için Thomas Türkiye ye tekrar teşekkürler..


TAV Özel Güvenlik Hizmetleri
Suna GÜRER / İK Yönetmeni
Thomas Kişilik Envanteri, özellikle işe alım sürecinde önemli kriterlerimizden biri oldu. Bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kerem bey, Ceki bey ve Dina hanıma sonsuz teşekkürler...


Kervan Gıda
Mahmut Özgün / İK Uzmanı
İşbirliği sürecinde her zaman sıcak yaklaşımları ve çözümden yana olan tavırları ile Ceki Bey ve nezdinde Thomas firması çalışanlarına teşekkür ederim.


Orjin İK
Fatmagül İpekçi / Genel Müdür
Thomas Kişilik Envanteri'ni İK alanında ilk çalışmaya başladığım günden beri kullanıyorum. Yıllar geçti, iş değiştirdim ve yeni ofisimde de kullanmaya başladım. Zira bu güne kadar gördüğüm, en prtaik, uygulaması en kolay kişilik envanteri. Elbette her kişilik envanteri v.b testler gibi tek başına yeterli değil. Ancak, sürüncemede kaldığımız adaylarda son kararda etkisi muhakkak. Ve şu ana kadar bizi hiç yanıltmadı./> Şiddetle tavsiye ediyorum!


Soyak Holding A.Ş.
Berrin Tavman / İK ve Kalite Koordinatörü
Thomas Türkiye ile 1993 yılında başlayan tanışıklığım bu güne dek güçlenen bir işbirliği ile devam etmektedir. Thomas Kişilik Envanteri yalnızca işe alımlarda değil özellikle mevcut personelimizin kendini tanıması ve iletişim becerilerini güçlendirmesi amacıyla eğitim amaçlıda kullandığımız bir araç haline geldi.Sistemin sürekli gelişen ve değişen müşteri beklentilerine göre kendini yenilemesi, teknik destek, müşteri odaklı yaklaşım Thomas Türkiye'nin en güçlü alanları.Bugüne kadar vermiş oldukları destek için tüm ekibe içten teşekkürlerimle


Türk Philips
Arzu / Human Resources
1993 yılından bu güne Thomas'ı kullanıyoruz. Sanırım ilk kullanıcılarından biriyiz. Sistemin kolaylığı, doğruluğu, farklı türde raporlara kısa sürede ulaşılabiliyor olmamız bu güne kadar kullanmamızdaki sebeplerden sadece birkaçı. Tercih etmemizdeki diğer bir etken ise Thomas Türkiye ekibinin herzaman çözüm odaklı, samimi, hızlı, yapıcı yaklaşımlarıdır. Teşekkürler Thomas , teşekkürler Thomas Türkiye Ekibi


PeoplePartners
Filiz Demirbağ / Yetenek Gelişim Birimi Yön.
Koçluk ve danışmanık yaparken birçok envanter kullandım. Thomas'ın raporları, şu ana kadar karşılaştığım en düzgün dile sahip raporlar. Çok uzatmadan, ne demek istediğini anlatan cümlelerle oluşturulması, envanter kullanmayı bilmeyenlerin bile raporu kolay anlamasını sağlıyor. Thomas ekibinin müşteri odaklılığı ve gelen taleplere çözüm bulma konusundaki istekliliği de onlarla çalışmayı keyifli hale getiriyor.


Hayalimdeki İş Mesleki Reh. Aj
Zeynep EMRE BİLİK / Kurucu-Yönetici
Thomas Yönetim Sistemini ilk olarak 13 Mart Cumartesi günü aldığım eğitimle tanıdım. Bundan önce Thomas'ın kişilik envanterleriyle ilgili çok şey duymuş ve okumuştum ama ilk defa envanteri sunacak taraf olacağım böyle bir eğitim aldım. Eğitim sırasında Thomas yönteminin ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha anladım. Hem kişisel gelişim açısından bireyler için hem de çalışanlar ve iş yeri yönetiminin değerlendirilmesi açısından kurumlar için Envanterin sunduğu bilgilerin ne kadar önemli ve kapsamlı olduğunu gördüm. Akıcı, samimi ve eğlenceli uslubuyla eğitimi daha ilgi çekici ve zevkli kılan eğitmenimiz Ceki Bey'e de bir kez daha teşekkür ederim.


TNT Express
Ferit AVCI / İnsan Kaynakları Yetkilisi
Thomas Kişilik Envanteri'nden, işe alım ve şirket içi terfi/görev değişikliği süreçlerinde, oldukça faydalanıyoruz. Pratik uygulanarak güvenilir sonuçlar vermesi de tercih sebeplerimizin başında gelmektedir.


Autoliv
Mustafa Orhan / İnsan Kaynakları Uzmanı
Thomas Kişilik Envanteri bizlere hem işe alım sürecimizde hem de şirket içi terfi ve atama süreçlerimizde yardımcı olan en önemli araçlar arasında yer alıyor. Sunduğu rapor çeşitliliği ve rapor sonuçları sadece İK yönetimi için değil diğer tüm yöneticilerinde anlayabileceği dilden.


Eğitiim Kariyer Enstitüsü
Ezgi Burcu Karslı / Pazarlama İletişim Yöneticisi
Bireysel Farkındalık Eğitim içeriğini kesinlikle destekliyoruz, herkesin mutlaka alması gereken bir eğitim.


Karafırın
Şeniz Baş / İş Geliştirme Direktörü
İşe alımlarımızda ve görevlendirmelerimizde Thomas Kişilik Envanterini kullanıyoruz. Profil analizleri ve görev analizleri sonuçları bizim için kesinlikle önemli bir değerlendirme kriteri oldu.


Optimus İnsan
Sabri Mumcu / Genel Müdür
Thomas Turkiye ile geçekleştirdiğimiz iki gün süren eğitim çalışmasında, samimi ve neşeli bir ortamda, Ceki Bey'in nefis performansı ile, çok güzel bilgiler edindik. Lezzetli bir eğitim almış olduk. Eğitime katılan sevgili dostlarımızın hem de eğitimcimiz Ceki Bey'in eğitim sonrası ayrılmak istemez tutumları, yaptığımız çalışmanın başarısını göstermiş oldu. İki gün süren çalışmamız çok başarılı değerlendirilmesinden duyduğum memnuniyeti Thomas Turkiye ile de paylaşmak isterim. Bu eğitim sonrasında edindiğimiz bilgilerle insan kaynakları olarak hem adaylarımıza, hem de hizmet verdiğimiz kurumlara, çok daha etkili değer katan hizmetler sunabileceğimize inanıyorum. Yardım ve destekleriniz için teşekkür ederiz. Devamında görüşmek üzere.


Kareli Defter
Dr. Şaban KIZILDAĞ / Yön. Kur. Bşk.
Bir çok kişilik envanterini danışmanlarıma uyguladım. Thomas Kişilik Envanteri hem daha pratik hem de daha sonuç odaklı.


Derince Belediyesi
Celal Bayraktar / Danışman Yardımcısı
İnsanı anlamada yardımcı bir unsur olmasının yanında, değer katan bir bakış açısı sağlıyor. Türkiye'de tüm işletmelerde kullanılmalı.


Metiş İnşaat ve Ticaret A.Ş.
Deniz DURUSU / İnsan Kaynakları Sorumlusu
Thomas Kişilik Envateri, Metiş İnşaat ve Ticaret A.Ş. olarak, yetkinlik bazlı yapılandırdığımız insan kaynakları süreçlerimizden en yoğun sürecimiz olan, seçme yerleştirme sürecinde uyguladığımız önemli bir uygulama. Kişilik envateri seçimimizi yaparken bizim için üç konu çok önemliydi; Seçilecek envanterin, 1- Hızlı 2- Güvenilir ve 3- Objektif sonuca ulaştırabilmesi. Thomas ile 8 dk. gibi bir sürede, güvenilir ve objektif sonuçlara ulaştık/ulaşmaya devam ediyoruz. Özellikle objektif olma konusunda aday profili ile pozisyondan beklenen yetkinlikleri, değerlendiricinin subjektif görüşlerine bırakmadan değerlendirmesi bizim için tercih sebebiydi. Bunlarla birlikte Thomas çalışanlarının hep yanımızda olacağını bilmek, tedarikçi ilişkileri anlamında önemli bir etken.


TurkNet İletişim A.Ş.
Aycan Emre / İnsan Kaynakları Müdürü
Thomas ile tanıştıktan ve çalışmaya başladıktan sonra gerçekten çok doğru bir karar verdiğimizi anladık. Öncelikle tüm Thomas çalışanlarının sıcak, yardımsever ve hızlı geri dönüş yapan yanlarını gördük. Daha sonra ekibin müşteri memnuniyeti konusunda gerçekten çok yüksek bir seviye hedeflediklerini ve bu hedefe ulaştıklarını gördük. Biz işe alımlarımızda Thomas kişilik testlerini yaklaşık 6 aydır kullanıyoruz. Çok kolay yapılabilen ve hemen sonuçlarını görebildiğiniz bir sistem. Gerçeğe bu kadar yakın sonuçlar veren çok iyi bir IK desteği olduğunu söyleyebilirim. Doğru işe doğru kişiyi yerleştirmenin günümüzde kazandığı önemi düşünürsek çok faydalı bir araç olduğunu belirtmek isterim. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her an kendilerine ulaşabilmek de çok güven verici. Thomas kişilik testlerini kullanmayan IK yöneticilerinin en azından bir denemelerini öneririm.